5 Temmuz 2015 Pazar

İlk DIY projem

Merhaba kızlarr,
Bugün size resmi olarak ilk diy projemi yazıyorum.Bu arada uzun süredir yazmadığım için de kusura bakmayın.Bütünlemelere kalmıştım.
Neyse şimdi size ilk diy projemi yazmak istedim.
Aslında ilk değil ama diğeri pek beceremediğim bir highlighter denemesiydi.Yapabildiğimi sanıp merakla instagramda swatchı için söz vermiştim ama farlar topaklanmış.Nemlendirici ile pek uyum sağlayamadı.Yani bu sebeple ilk düzgün yapılmış diy projem bu.
Başlayalım o zaman.
Ben de çoğu blogger ya da vlogger gibi dudak balmı yaptım.
Benim balmımın içindekiler ise;
2 Çay kaşığı vazelin
1,5-2 çay kaşığı Vicks(Evet bu bildiğimiz hasta olunca kullandığımız mentol ve birkaç çeşit yağ içeren karışım.Vicksi eczanelerden bulabilirsiniz.7 lira gibi bir fiyatı vardı)
Az bir parça da içinde katkı maddesi olmayan mum boya yani crayon kullandım(Az miktardan kastım ise serçe parmağımın ilk boğumunun yarısı kadar.Biliyorum değişik bir ölçülendirme oldu ama zaten ne kadar renk vermesini istiyorsanız ona göre ayarlayabilirsiniz.
Bu malzemeleri her lip balm yapımında olduğu gibi benmari usulü kaynattım.Sonrasında sevimli bir kutuya hızlıca döktüm ve buzluğa attım.15 dk beklemesi donması için yeter.
Çok hızlı donan bir karışım olduğundan hızlı şekilde kaba boşaltılması gerekiyor.
Bu arada vicksi koymamın sebebi de içindeki nane yağı ve mentolün dudak şişirme özelliğini balm da istememdi.Yalnız vicksi 3 kaşık koyarsanız şişirme etkisi yüksek olur.Benimki biraz az oldu.
Şimdi bakalım nasıl olmuş;


Bu da dudağıma verdiği hafif rengi.Ben çok sevdim sizce nasıl olmuş??

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder